W Gąbinie szkolą się przyszli ratownicy. Dzięki wsparciu Ministerstwa i gminy

W Gąbinie trwa kurs udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, zorganizowany w ramach projektu Stowarzyszenia Razem-dla Miasta i Gminy Gąbin „By pomoc przyszła na czas. Szkolenie dla mieszkańców z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia” dofinansowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej i samorząd Miasta i Gminy Gąbin.

Dzięki organizacji szkolenia, możliwe jest przeszkolenie 25 osób w zakresie ratowania życia i zdrowia ludzi podczas różnych sytuacji zagrożenia. Podczas kursu przekazywane są również zasady postępowania na polu walki gdzie istnieje bardzo duże ryzyko wystąpienia ran postrzałowych czy urazowych amputacji i zmiażdżeń kończyn. W kursie biorą udział mieszkańcy, strażacy, policjanci oraz harcerze. Zajęcia odbywają się w salach Szkoły Podstawowej w Gąbinie, której dyrekcja zawsze życzliwie wspiera społeczne projekty.

Bardzo się cieszę, że jako stowarzyszenie możemy przyczyniać się do doskonalenia umiejętności mieszkańców w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Dzięki kursowi, który zorganizowaliśmy przy wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Miasta i Gminy Gąbin, w naszym najbliższym otoczeniu przybędzie ponad dwudziestu wyszkolonych ratowników, którzy będą gotowi nieść pomoc w każdej sytuacji zagrożenia. To bardzo ważny aspekt funkcjonowania każdego społeczeństwa bo jak wiemy w naszym życiu zdarzają się różne, niebezpieczne sytuacje

– mówi Jakub Ziółkowski – Prezes Stowarzyszenia Razem-dla Miasta i Gminy Gąbin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *