20 kg narkotyków zabezpieczyli policjanci. Cztery osoby trafiły do aresztu

To była bardzo dobrze zorganizowana akcja płockich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 20 kg narkotyków. Miały one trafić na okoliczny rynek. Podejrzani o wprowadzania do obrotu i posiadanie zabronionych substancji to mężczyźni w wieku od 24 do 27 lat. Czwórka podejrzanych została tymczasowo aresztowana.

Policyjna akcja uderzająca w przestępczość narkotykową przeprowadzona została w środę rano w miejscowości Wola Łącka. Tam policjanci na drodze krajowej zatrzymali do kontroli dwa pojazdy. Kryminalni w wyniku operacyjnych ustaleń mieli wiedzę, że podróżujący tymi pojazdami mężczyźni mogą wprowadzać do obrotu narkotyki. Ustalenia policjantów okazały się trafne.

mówi podkom. Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

W jednym z pojazdów, którymi podróżowali podejrzani, policjanci zabezpieczyli znaczne ilości marihuany, zapakowane w foliowe worki. W kolejnym z aut również znaleźli narkotyki. W tropieniu ukrywanych środków udział brała Ajra, policyjny pies służbowy wraz ze swoim przewodnikiem. W pojazdach policjanci zabezpieczyli blisko 4,5 kg marihuany. Ale to był dopiero początek realizacji kryminalnych z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu płockiej komendy.

Na terenie posesji jednego z zatrzymanych policjanci ujawnili ponad 15 kg narkotyków, w tym marihuanę, amfetaminę i kokainę, które 26-latek ukrywał w foliowych workach w beczkach.  W tym czasie kolejni policjanci przeszukiwali w Płocku mieszkanie wynajmowane przez kolejnego z zatrzymanych, gdzie znaleźli kilkadziesiąt gramów nielegalnych środków.

dodaje podkom. Lewandowska

Efektem policyjnej akcji, było zabezpieczenie blisko 20 kg narkotyków, które miały trafić na okoliczny rynek.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu sierpeckiego (24-27 lat). Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego prokurator z Prokuratury Rejonowej w Gostyninie wszczął śledztwo i przedstawił wszystkim podejrzanym zarzut wprowadzenia do obrotu narkotyków. Za ten czyn grozi im do 12 lat więzienia. Ponadto 26- i 27-latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków.

Sąd zdecydował, że wszyscy zatrzymani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *