Bezpłatne porady dietetyczne i Punkt Pomocy Palącym

Już w najbliższą sobotę zainteresowane osoby będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad dietetycznych oraz Punktu Pomocy Palącym. Najbliższe konsultacje odbędą się sobotę, 27 listopada, w godzinach 9.00-14.00, w CM Medica w galerii handlowej Mosty.

W ramach zainicjowanego przez PKN ORLEN programu zdrowotnego dla mieszkańców Płocka i powiatów płockiego, sierpeckiego oraz gostynińskiego uruchomione zostały dwie bezpłatne poradnie. Jak przygotować się do rozmowy ze specjalistą?

Porady dietetyczne

Przygotujmy się na szczegółowy wywiad zdrowotno-żywieniowy, a następnie pomiar masy ciała, zawartość tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, wody. Na wizytę warto zabrać dzienniczek, w którym wcześniej sporządzi się listę wszystkich spożytych podczas jednego dnia posiłków oraz płynów. Warto mieć ze sobą również ostatnie wyniki badania krwi. Zapisy pod numerem: 22 546 31 11.

Punkt Pomocy Palącym

W Punkcie Pomocy Palącym lekarz właściwie dobierze leki, a psycholog podpowie jak poradzić sobie z objawami odstawienia nikotyny, czy sytuacjami, w których pacjent najczęściej sięgał po papierosa. Jednocześnie specjalista pomoże zidentyfikować stany emocjonalne, które zwiększają ryzyko powrotu do palenia, a także wspólnie z pacjentem opracuje plan radzenia sobie w takich sytuacjach. Ponadto wspólnie z rzucającym palenie będzie pracował nad utrzymaniem motywacji i wspierał w podjętej decyzji. Rzucenie palenia może zwiększyć ryzyko przyrostu wagi, dlatego pacjentom zapewniona zostanie również pomoc dietetyka. Z PPP może skorzystać każdy kto jest gotów podjąć próbę rzucenia palenia. Zapisy pod numerami: 22 211 80 15 lub 801 108 108.

Więcej informacji o Programie: www.zdrowiedlaplocka.pib-nio.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *