Prawie 25 000 zachorowań, gminy wprowadzają obostrzenia

Prawie 25 tysięcy zachorowań, 370 zgonów – takie dane za ostatnie 24 godziny podał wiceminister zdrowia. To kolejny dzień, gdy liczba chorych na COVID-19 jest bardzo wysoka. W ekspresowym tempie zapełnia się także szpital tymczasowy w Płocku. Już pierwszego dnia wszystkie łóżka były zajęte.

28 448 to liczba osób z potwierdzonym wynikiem COVID-19 za ostatnią dobę. Walkę z koronawirusem przegrał 370 osób – wynika z danych Ministerstwa Zdrowia. Sytuacja staje się coraz bardziej poważna, w szpitalach jest coraz więcej osób potrzebujących pomocy.

W szpitalu tymczasowym w Płocku, decyzją Ministra Zdrowia uruchomiono jeden moduł, 28 łóżek. Przeznaczony on jest dla osób chorych na COVID-19 bez chorób współistniejących. Trafili tu pacjenci z Siedlec, Radomia, ale także szpitala na Winiarach. W większości niezaszczepione. Szpital tymczasowy w Płocku docelowo może przyjąć 198 pacjentów z COVID-19.

Stale rosnąca liczba zachorowań wymusza na samorządach podjęcie środków bezpieczeństwa – petentów jak i pracowników. I tak np. w urzędzie gminy Brudzeń Duży obowiązują wytyczne dotyczące obsługi interesantów z okresu sprzed 31 maja. Oznacza to, że interesanci są obsługiwani w wydzielonych strefach, wejście do urzędu osób z zewnątrz możliwe jest po uzyskaniu zgody władz gminy. Ponadto osoba wchodząca z zewnątrz zobligowana jest do noszenia maseczki wewnątrz budynku. Zalecana jest dezynfekcję rąk oraz zachowywanie bezpiecznego dystansu w kontaktach z innymi osobami.

Ma to na celu minimalizację ryzyka zachorowania i jest wyrazem naszej odpowiedzialności za siebie i innych

– tłumaczy Andrzej Dwojnych wójt gminy Brudzeń Duży.

Ograniczenia w obsłudze Interesantów i dostępu do pomieszczeń Urzędu osób z zewnątrz podyktowane są troską o zdrowie obsługiwanych mieszkańców oraz pracowników Urzędu, jak również dbałością o zapewnienie ciągłej i trwałej obsługi przy możliwie pełnej obsadzie urzędniczej – dodają w urzędzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *