Dziś Dzień Wcześniaka

Dziś na całym świecie obchodzimy Dzień Wcześniaka. Z tej okazji wejście do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku podświetlone zostało na kolor fioletowy, przypisany temu wydarzeniu z uwagi na skojarzenie z delikatnością i wyjątkowością. Podobnie jak sznur 10 skarpetek, wśród których jedna wyraźnie różni się wielkością od pozostałych.

Sznur skarpetek obrazuje statystyki, według których jedno na 10 urodzonych dzieci rodzi się przedwcześnie. W Polsce co roku na świat przychodzi około 26 tysięcy wcześniaków, w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym liczba takich urodzeń rocznie przekracza 100.

Pomagamy dojrzeć dzieciom urodzonym po 32 tygodniu życia

mówi lek. Hanna Kajdas- Duda, ordynator Oddziału Neonatologicznego WSzZ w Płocku, specjalista z zakresu neonatologii

Dzieci urodzone w naszym Szpitalu przed tym terminem, przekazywane są do innych ośrodków medycznych o wyższym stopniu referencyjności. Najmłodsze dziecko, jakie przyszło na świat w naszej placówce urodziło się w 26 tygodniu ciąży i dziś rozwija się prawidłowo.

Najbardziej cieszy nas fakt, iż utrzymujemy kontakt z rodzinami dzieci „naszych” wcześniaków. I zawsze z ogromną radością witamy każde ich sukcesy.

dodaje dr Kajdas- Duda.

W poprzednich latach celebrowaliśmy ten dzień w gronie rodzin dzieci, które przyszły na świat w szpitalu na Winiarach na zabawie i nauce. Od dwóch już lat, z uwagi na sytuację epidemiczną, jest to jednak niemożliwe.

Wirtualnie więc, ściskamy mocno nasze wcześniacze Rodziny, mocno przytulamy i całujemy dzieci narodzone w tym roku, jak i już dorosłe, ale wciąż związane z nami miejscem narodzin. Życzymy wszystkiego, co najlepsze, pozdrawiamy i liczymy na spotkanie… za rok.

dodaje dr Kajdas – Duda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *