Jak rzucić palenie lub zrzucić zbędne kilogramy podpowiedzą eksperci

Na wszystkich chętnych, którzy podjęli decyzję o rozstaniu się z nałogiem palenia papierosów albo chcą pozbyć się zbędnych kilogramów już w tę sobotę 27 listopada w Centrum Medycznym Medica w galerii handlowej Mosty będą czekać eksperci: dietetyk, lekarz i psycholog. Na bezpłatne konsultacje w ramach Programu zdrowotnego PKN ORLEN dla mieszkańców Płocka i powiatów płockiego, sierpeckiego oraz gostynińskiego można się będzie wybrać w godzinach 9.00-14.00. Wcześniej należy telefonicznie umówić się i zapisać na wizytę.

Rzucamy palenie papierosów
Ponieważ nie jest tom łatwe wyzwanie o tym jak skutecznie zrzucić palenie będzie można porozmawiać z lekarzem. Z kolei psycholog podpowie jak poradzić sobie z objawami odstawienia nikotyny, czy sytuacjami, w których pacjent najczęściej sięgał po papierosa. Co ważne eksperci będą w kontakcie z pacjentem przez cały czas i wspólnie pracować nad utrzymaniem motywacji oraz będą wspierać w skutecznym zrzuceniu palenia. Ponieważ rozstanie się z tym nałogiem może zwiększyć ryzyko przyrostu wagi, dlatego pacjentom zapewniona zostanie również pomoc dietetyka. Z Punktu Pomocy Palącym, gdzie będą czekać specjaliści może skorzystać każdy kto jest gotów podjąć próbę rzucenia palenia. Zapisy pod numerami: 22 211 80 15 lub 801 108 108, a wizyty już w tę sobotę 27 listopada w godz. 9.00 – 14.00.

Zrzucamy zbędne kilogramy
Jeżeli podjęliśmy decyzję o pozbyciu się kilku czy kilkunastu kilogramów warto skorzystać z pomocy eksperta, aby dowiedzieć się jak to skutecznie zrobić. Typowa konsultacja dietetyczna rozpoczną się od pomiaru masy ciała, zawartości tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej i wody oraz od szczegółowej rozmowy na temat naszego odżywiania. Przydatne będą wyniki morfologii krwi – jeżeli mamy takie to warto je ze sobą zabrać. To punkt wyjściowy, aby razem z ekspertem zaplanować odpowiednią dietę i aktywności fizyczne, które będą skutkowały zrzuceniem zbędnych kilogramów. Szczegółowy i indywidualny plan będzie można ułożyć z dietetykiem już w tę sobotę 27 listopada w godz. 9.00 – 14.00. Umówienie wizyty i zapisy pod numerem tel.: 22 546 31 11.

Więcej informacji o Programie Zdrowotnym dla Płocka na stronie: www.zdrowiedlaplocka.pib-nio.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *