Na Winiarach można zaszczepić się przeciwko grypie

Każdy dorosły może zaszczepić się przeciwko grypie. Bezpłatnie. W szpitalu na Winiarach szczepienia odbywają się równolegle ze szczepieniami przeciw COVID. Podczas jednej wizyty, zgodnie z rekomendacjami medycznymi, można przyjąć obie szczepionki.

Szpital prowadzi szczepienia zgodnie z kalendarzem Ministerstwa Zdrowia. Od początku listopada przeznaczone były dla grup zawodowych czy pacjentów w wieku 75+, od 23 listopada są ogólnodostępne. 

Wykonaliśmy już ponad 700 iniekcji tej szczepionki. To szczepienie, które nie chroni w 100% przed zachorowaniem, ale w momencie zachorowania znakomicie łagodzi przebieg grypy. A grypa to nie tylko gorączka i bóle mięśniowe, które mijają po 7 dniach. Czasem infekcja może skończyć się poważnymi powikłaniami, także prowadzącymi do śmierci. Mamy leki na choroby wywołane grzybami, czy bakteriami, ale grypę powoduje wirus, a z wirusem najlepiej radzą sobie jednak szczepienia.

mówi Jolanta Górecka, zastępca dyrektora WSzZ w Płocku ds. pielęgniarstwa.

Szczepienie przeciw grypie najlepiej wykonywać jesienią. Odporność rozwija się w ciągu 2-3 tygodni i utrzymuje do roku od iniekcji.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku szczepienia odbywają się równolegle ze szczepieniami przeciw COVID, w sali nr 19 na parterze budynku głównego. Zaplanowane są w weekendy. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 24 364 63 00.

Więcej informacji: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *