Ogrzewalnia już działa. Nie bądź obojętny, pomóż

W związku z nieprzyjazną aurą zdecydowano się wcześniej otworzyć Ogrzewalnię dla osób w kryzysie bezdomności. Czynna jest od godz. 20 do 6. W okresie silnych mrozów czas pracy Ogrzewalni może ulec wydłużeniu.

Strażnicy miejscy kontrolują od blisko miesiąca miejsca przebywania osób w kryzysie bezdomności  i udzielają wsparcia oraz pomocy. To jednak nie wystarczy – każdy z nas, ma moralny obowiązek reagowania i powiadamiania służb, jeśli wie  o osobie, która takiej pomocy potrzebuje.

Z reguły, jeżeli osoby w kryzysie bezdomności zachowują się kulturalnie, cicho i chcą tylko przenocować na klatce schodowej czy w piwnicy to, mieszkańcy są  w stanie przymknąć na nich oko. Często jednak te osoby przesiadują w tych miejscach pod wpływem alkoholu, awanturują się i je zanieczyszczają. Czasami zdarzają się też sytuacje, że osoby bezdomne dogrzewają się na klatach paląc wkłady do zniczy. W takich sytuacjach interweniuje Straż Miejska.

Jeżeli zauważysz  gdziekolwiek, osobę bezdomną, nie wahaj się i dzwoń po Straż Miejską – tel. 986. Funkcjonariusze udzielą pomocy, wskażą też odpowiednie miejsce do noclegu, a nawet tam zawiozą. 

apelują strażnicy miejscy

Osoby w kryzysie bezdomności mogą znaleźć pomoc w niżej wymienionych miejscach znajdujących się na terenie Płocka:

 • Noclegownia dla kobiet – Polski Komitet Pomocy Społecznej w Płocku
  ul. Misjonarska 22
  tel. 24/364 76 05
 • Dom dla bezdomnych mężczyzn – Caritas Diecezji Płockiej
  ul. Sienkiewicza 54
  tel. 24/266 89 67
 • Hostel dla bezdomnych mężczyzn wymagających doraźnej pomocy medycznej – Caritas Diecezji Płockiej
  ul. Sienkiewicza 54
  tel. 24/266 89 67
 • Punkt higieny sanitarnej
  ul. Medyczna 1
  tel. 24/367 19 09
 • Ogrzewalnia
  ul. Otolińska 23

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *