Ostatnie przygotowania przed uruchomieniem szpitala tymczasowego

Szpital tymczasowy w Płocku ponownie będzie przyjmował pacjentów. Wojewódzki Szpital Zespolony jest w trakcie organizacji prac związanych z otwarciem placówki dla pacjentów ze stwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV- 2.  

Wobec rosnącej liczby zakażeń, konieczność ponownego uruchomienia placówki była sygnalizowana przez nasz Szpital w piśmie przekazanym Ministrowi Zdrowia za pośrednictwem Wojewody Mazowieckiego  2 listopada. 

– mówi Jolanta Górecka, zastępca Dyrektora ds. pielęgniarstwa w WSzZ

Minister Zdrowia zgodę na otwarcie od 10 listopada jednego modułu na 28 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem wydał na początku tygodnia.

W trosce o bezpieczeństwo pacjentów natychmiast przystąpiliśmy do prac organizacyjnych, związanych z przeglądem sprzętu medycznego i instalacji tlenowej, a także rekrutacji personelu medycznego i pomocniczego. Obecnie finalizujemy podjęte działania i otwarcie placówki, która spełniałaby wszystkie standardy opieki nad pacjentem, planujemy na przyszły tydzień.

dodaje Górecka

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku w swojej siedzibie, przy ul. Medycznej 19, zgodnie z decyzją Wojewody Mazowieckiego dysponuje 15 łóżkami dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV- 2. Wszystkie ulokowane są na Oddziale Obserwacyjno- Zakaźnym. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *