Pamiętajmy o bezdomnych i uważajmy na nich – apeluj Straż Miejska

Chłodne noce sprawiają, że coraz częściej klatki schodowe, piwnice i przystanki autobusowe stają się schronieniem bezdomnych. Strażnicy miejscy kontrolują już miejsca przebywania osób bezdomnych i udzielają pomocy. To jednak nie wystarczy – każdy z nas ma moralny obowiązek reagowania i powiadamiania służb, jeśli wie o osobie, która takiej pomocy potrzebuje.

Wczoraj po raz kolejny wezwani zostaliśmy na interwencję do trójki bezdomnych, którzy zawsze trzymają się razem. Kaśka, Monika i Szymon wszyscy są po trzydziestce. Upodobali sobie na spożywanie alkoholu i nocleg jedną z piwnic bloku przy ul. Słowackiego. Niestety, po raz setny odmówili pomocy. Prosili, żeby dać im spokój.

mówi Jolanta Głowacka rzecznik prasowy SM w Płocku

Z reguły, jeżeli osoby bezdomne zachowują się kulturalnie, cicho i chcą tylko przenocować na klatce schodowej czy w piwnicy to, mieszkańcy są w stanie przymknąć na nich oko. Często jednak osoby bezdomne przesiadują w tych miejscach pod wpływem alkoholu, awanturują się i je zanieczyszczają. Czasami zdarzają się też sytuacje, że osoby bezdomne dogrzewają się na klatach paląc wkłady do zniczy.

W związku z tym, jeżeli zauważysz gdziekolwiek osobę bezdomną, nie wahaj się i dzwoń po Straż Miejską – tel. 986. Być może bezdomny chce tylko przenocować. Wtedy funkcjonariusze wskażą mu odpowiednie miejsce, a nawet tam zawiozą. 

apeluje Głowacka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *