Pijani za kierownicą. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności

Sześciu nietrzeźwych kierowców podczas minionego weekendu wyeliminowali z ruchu płoccy policjanci. Wszyscy podejrzani usłyszą zarzuty i odpowiedzą za przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Nie obędzie się również od zakazu prowadzenia pojazdów i wysokiej grzywny. Policjanci ponownie apelują do kierowców o trzeźwość !

Nie od dziś wiadomo, że nietrzeźwi kierujący stwarzają ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drogach. Niestety ciągle zdarzają się tacy, którzy zupełnie bagatelizują sprawę, a alkohol nie stanowi żadnej przeszkody w kierowaniu pojazdem. Przykładów takiego negatywnego zachowania jest wiele. Tylko w ostatni weekend płoccy policjanci zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierowców.

Pięciu nietrzeźwych za „kółkiem” wpadło podczas policyjnych kontroli na terenie miasta. Jeden z nich kierował volkswagenem mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie a na domiar złego, jak się okazało 31-latek nie miał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.

Ostatni kierowca z promilami, a zarazem niechlubny rekordzista, zatrzymany został do kontroli  w Małej Wsi. 51-latek kierujący toyotą miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Wszyscy podejrzani usłyszą zarzuty i odpowiedzą za przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecyduje o ich dalszym losie.

Płoccy policjanci ponownie apelują do kierowców o trzeźwość !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *