Policyjna grupa SPEED w akcji

Kierowcy przekraczający prędkość, czy popełniający rażące wykroczenia w ruchu drogowym przekonali się już o skuteczności działań policyjnej grupy SPEED. To najlepsi policjanci drogówki, których zadaniem jest zatrzymywanie najbardziej agresywnych zachowań na drodze. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

Powołana grupa SPEED składa się z doświadczonych funkcjonariuszy. W ich ręce przekazano nowoczesne radiowozy z pomocą których mogą studzić emocje kierowców, którzy lekceważą drogowe przepisy i zagrażają innym. Policjanci mają sporo pracy, bo niestety nadal są osoby, które jeżdżą niebezpiecznie i zdecydowanie za szybko.

W minionym tygodniu policjanci z grupy „SPEED” ujawnili 1060 wykroczeń, a 908 z nich dotyczyło przekroczeń dopuszczalnej prędkości. 15 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi nałożyli 934 mandaty karne i skierowali 16 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 15 praw jazdy oraz 53 dowody rejestracyjne. Grupa „SPEED” zatrzymała również 3 pijanych kierowców oraz czterech, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

Prędkość jest kluczowym czynnikiem wpływającym na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i ich skutków. Nadmierna prędkość lub jej nie dostosowanie do panujących warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku drogowego. Agresywne i niewłaściwe zachowania na drodze stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia kierujących, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *