Popłyną dla „Ostrego”

Na pływalni miejskiej „Jagiellonka” odbędzie się premierowa edycja Memoriału Pływackiego Wojciecha Ostrzyckiego.

Wojciech Ostrzycki to trener, który zainicjował powojenny sport pływacki w Płocku. Był współzałożycielem sekcji pływackiej MKS „Jutrzenka” Płock. Wychowawca czterech pokoleń płockich pływaków. Jego zawodnicy zdobyli w sumie ponad 500 medali w zawodach rangi mistrzowskiej. Wojciech Ostrzycki zmarł w 2018 roku. Kontynuatorzy jego dzieła postanowili zorganizować zawody pływackie w celu uczczenia pamięci słynnego trenera. Obędą się one 27 listopada na pływalni miejskiej Jagiellonka przy ul. Themersonów 1. Zawodniczki i zawodnicy rywalizować będą w 16 konkurencjach, w tym 14 indywidualnych i dwóch sztafetach. Najmłodsza kategoria wiekowa dedykowana jest dla zawodników 9-letnich i młodszych. Za trzy pierwsze miejsca w każdej konkurencji indywidualnej poszczególnych kategorii wiekowych zawodnicy otrzymają medale i dyplomy, natomiast Puchar Memoriałowy otrzyma zawodnik, który uzyska najlepszy wynik memoriału wg punktacji FINA.

Młodych płockich pływaków zachęcamy do zapisywania się na zawody poprzez stronę www.livetiming.pl. Niestety, w związku z ograniczeniami związanymi z sytuacją pandemiczną, zawody odbędą się bez udziału publiczności.

Organizatorami memoriału są: Płockie Stowarzyszenie Pływackie SWIM, Urząd Miasta Płocka oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Płock.

Sebastian Dymek

One thought on “Popłyną dla „Ostrego”

  • środa, 24 listopada 2021 o 10:47
    Permalink

    Sprostowanie.
    Ze względu na zalecenia epidemiologiczne, niestety, tegoroczna edycja Memoriału odbędzie się bez udziału publiczności.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *