Ukradł paliwo. Uciekał przed policyjną kontrolą pojazdem ze skradzionymi tablicami

Do 5 lat więzienia grozi 25-latkowi, którego po pościgu zatrzymali policjanci z Wyszogrodu. Podejrzany najpierw ukradł paliwo na jednej ze stacji paliw, po czym na widok policyjnego radiowozu zaczął uciekać. Jak by tego było mało, na citroenie zamontowane były tablice, które jak się okazało były kradzione.

Dzisiaj w nocy oficer dyżurny płockiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednej ze stacji paliw w powiecie płockim mężczyzna zatankował paliwo do citroena i odjechał, nie płacąc rachunku. Natychmiast na zgłoszenie o kradzieży zareagowali policjanci z posterunku w Wyszogrodzie. W trakcie przejazdu mundurowi zauważyli citroena w rejonie ronda w Wyszogrodzie. Mężczyzna siedzący za  kierownicą pojazdu na widok radiowozu zaczął gwałtownie przyspieszać.

Mundurowi wydali polecenia do zatrzymania pojazdu, jednak młody kierowca nie miał zamiaru się zatrzymać i dalej kontynuował jazdę w kierunku miejscowości Kamion. Po kilkukilometrowym pościgu policjanci zatrzymali citroena. Za kierownicą pojazdu siedział 25-latek.

W trakcie kontroli okazało się, że tablice rejestracyjne zamontowane na citroenie są kradzione. Mieszkaniec powiatu warszawskiego został zatrzymany. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *