Żołnierska pamięć trwa [ZDJĘCIA]

Porządkowali mogiły, pełnili warty przy grobach bohaterów, modlili się w intencji poległych. Żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w całym stałym rejonie odpowiedzialności pamiętają o polskich bohaterach i kombatantach w ramach akcji „Żołnierska pamięć”.

Program „Żołnierska Pamięć” ma na celu pielęgnowanie pamięci o polskich żołnierzach poległych w walkach za Ojczyznę oraz okazanie szacunku tym, którzy pełniąc ofiarną służbę w kraju i poza jego granicami.

Żołnierze 64 batalionu lekkiej piechoty swoją opieką objęli mogiły na nekropoliach w Nowym Dworze Mazowieckim, Zakroczymiu, Modlinie oraz Płocku. Uporządkowali miejsca pamięci i mogiły poległych walczących o Ojczyznę. Dzięki wsparciu darczyńców, od których żołnierze otrzymali około 250 zniczy, na każdej mogile i w miejscu pamięci zapłonął znicz.

1 listopada żołnierze z 64 blp wzięli również udział w XXII kweście na rzecz ratowania zabytków płockiej nekropolii „Ratujmy Płockie Powązki”. To już po raz trzeci żołnierze 64 batalionu lekkiej piechoty wzięli udział w kweście wspierając tak szczytny i piękny cel. W kweście żołnierze zebrali 5420 zł.

Warto zaznaczyć, że obok ogólnopolskiej akcji „Żołnierska Pamięć”, terytorialsi 6MBOT aktywnie włączyli się w działania proponowane przez Ministra Obrony Narodowej, poprzez składanie kwiatów na grobach ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *