Dawid Krzyżański z nowym kontraktem

Kolejnym młodzieżowcem, z którym na dłużej związała się Wisła Płock, jest Dawid Krzyżański. Kontrakt ofensywnego pomocnika będzie obowiązywał do 30 czerwca 2023 roku, z opcją przedłużenia współpracy o kolejny sezon.

foto Wisła Płock

Dawid Krzyżański urodził się 8 listopada 2001 roku. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Kujawach Kozy, skąd przeniósł się do Lidera Włocławek. Tam po przejściu kolejnych szczebli awansował do pierwszej drużyny, a w sierpniu 2020 roku trafił do drugiego zespołu Wisły Płock. Z miejsca stał się jego podstawowym zawodnikiem. Dobra gra na poziomie czwartej ligi poskutkowała zgłoszeniem go do rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy w kwietniu bieżącego roku. Niestety plany debiutu w sezonie 2020/2021 pokrzyżowała mu kontuzja.

Do gry wrócił w czerwcu i po ośmiu kolejkach bieżących rozgrywek, sztab Wisły Płock znów włączył go do szerokiej kadry pierwszego zespołu, z którym regularnie trenuje. Co prawda wcześniej zanotował już nieoficjalny debiut w „jedynce” przy okazji sparingu ze Stomilem Olsztyn, ale już ten oficjalny przypadł na niedawną piętnastą kolejkę ekstraklasy, gdy Wisła mierzyła się na wyjeździe z Wartą Poznań. Wówczas na ostatni kwadrans zmienił Radosława Cielemęckiego. Ponadto rozegrał w tym sezonie czternaście spotkań na poziomie forBET IV ligi, w których strzelił pięć goli.

Dziś 20-latek związał się z Wisłą umową do 30 czerwca 2023 roku, z możliwością przedłużenia jej o następne dwanaście miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *