Kolęda A.D. – są wytyczne płockiej kurii

Okres po świętach Bożego Narodzenia wśród katolików to czas wizyt duszpasterskich w domach. Tzw. kolęda będzie wyglądać inaczej. Są wytyczne biskupa płockiego.

Co roku po świętach Bożego Narodzenia domy wiernych odwiedzali księża. Odbywała się tzw. kolęda, wizyta duszpasterska. W tym roku, w związku z trwającą pandemią biskup płocki decyzję co do przebiegu takiego spotkania pozostawia proboszczom parafii. W komunikacie czytamy:

Uprzejmie informuję, że Biskup Płocki, po konsultacjach z kapłanami i wiernymi świeckimi, w sprawie dorocznej wizyty duszpasterskiej postanowił, że aktualne pozostają w tej materii „Wskazania i sugestie dotyczące wizyty duszpasterskiej w diecezji płockiej w 2021 roku” z dnia 8 grudnia 2020 r. (por. Okólnik Kurii Diecezjalnej Płockiej nr 41/2020). Biskup Płocki pozostawia roztropnej decyzji księży proboszczów wybór formy i terminu przeprowadzenia kolędy. Podejmując w tej kwestii decyzję, w kontekście trwającego wciąż stanu pandemii COVID-19, księża proboszczowie powinni kierować się dobrem duchowym swoich parafian, odpowiedzialnością za zdrowie oraz aktualnymi, państwowymi wskazaniami sanitarnymi.

pisze bp Mirosław Milewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *