Koniec prac na ul. Kolejowej

Drogowcy uruchamiają przejazd przez ul. Kolejową. Kierowcy będą mogli z niej korzystać już od 23 grudnia od godz. 17.00. Od piątku na dawne trasy wracają również autobusy Komunikacji Miejskiej.

foto UMP

Znaczenie ul. Kolejowej dla układu komunikacyjnego Płocka i okolic jest bardzo duże. Dla mieszkańców osiedli położonych w centrum i północnej części miasta jest ona – wraz z mostem im. Legionów Piłsudskiego oraz ul. Kutnowską – najkrótszą drogą w kierunku Gostynina oraz Strzelec i miejscowości Sójki, gdzie znajduje się węzeł drogowy na autostradzie A1.

Ul. Kolejowa została przebudowana kompleksowo w dwóch etapach etapach. Przed kilkoma laty zmodernizowany został odcinek leżący między ul. Zieloną, a Kutnowską. Co ważne – Miejski Zarząd Dróg zlecił budowę w tym miejscu kolektora deszczowego. Łączy on przebudowany odcinek ze zbiornikiem retencyjnym, który powstał przy ul. Krakówka. I dopiero potem zlecił ułożenie nowej nawierzchni oraz chodników.

W czwartek miasto kończy drugi etap przebudowy, który również polegał przede wszystkim na budowie odwodnienia. Kolektor deszczowy, który powstał zbiera wodę ze zmodernizowanego odcinka i odprowadza ją do zbiornika retencyjnego, znajdującego się między stadionem Stoczniowca, a wałem przeciwpowodziowym.

Następnie drogowcy zbudowali nową nawierzchnię, chodniki, zatoki autobusowe, zamontowali nowe oświetlenie oraz nową sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu z ul. Kościelną.

Choć właściwa budowa się zakończyła to jeszcze zobaczymy ekipy drogowców na ul. Kolejowej. Wrócą oni tam na wiosnę. Kiedy zrobi się ciepło wykonają docelowe oznakowanie poziome oraz zajmą się pielęgnacją zieleni.

Całkowita wartość inwestycji sięgnęła 6,4 mln zł. Miejski Zarząd Dróg uzyskał dofinansowanie do przebudowy ul. Kolejowej z rezerwy subwencji ogólnej ministerstwa infrastruktury w wysokości nieco ponad 1,9 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *