Nie wyrzucaj, podziel się. Na apel odpowiedziały setki osób

Nie wyrzucaj świątecznego jedzenia, oddaj potrzebującym. Apel osób, które codziennie pomagają setkom osób nie pozostał bez odzewu. U Mariawitów, w miejscu gdzie jeszcze niedawno była szkoła teraz znajdziecie tam lodówkę społeczną. Lodówka wypełniona jest po brzegi, jest również warnik z gorącą wodą.

Idea przekazywania żywności potrzebującym w taki sposób przyjęła się. Potrzebujących przybywa, na szczęście jest również coraz więcej osób, które pomagają. Lodówka u Mariawitów jest zaledwie od wigilii, zapełniona została bardzo szybko. W ten sposób, pomagając innym nie marnujemy ton żywności. Zachęcamy do tego, aby nie wyrzucać jedzenia do śmieci. Coraz więcej osób boryka się z różnymi trudnościami życiowymi, a takie przekazanie żywności to dla nich kolejna forma wsparcia.

Do lodówek powinny trafiać produkty, które nadają się do spożycia. Można się dzielić takimi produktami, jakie sami chcielibyśmy zjeść. Nie mogą być zgniłe, stare czy mające nietypowy zapach. Jeśli chcemy coś włożyć do lodówki, powinno to być dokładnie opisane. Najlepiej żeby miało albo termin ważności, albo termin wyprodukowania. Na przykład zupa przelana do słoika powinna mieć datę jej zrobienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.