Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego

Dużą odpowiedzialnością wykazał się płocczanin, który uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy volkswagena. Mężczyzna odebrał kluczyki kierującemu i powiadomił Policję. 48-letni kierujący miał w organizmie ponad 2,5 promile alkoholu. Na domiar złego okazało się, że nie posiada on w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami, a volkswagen nie jest objęty obowiązkowym ubezpieczeniem. Za swoje czyny podejrzany będzie odpowiadał przed sądem. Płoccy policjanci serdecznie dziękują świadkowi za wzorową reakcję – jest to postawa godna pochwały i naśladowania.

Do ujęcia obywatelskiego nietrzeźwego kierowcy doszło wczoraj po południu, na osiedlu Łukasiewicza. Mężczyzna widząc nieudolną jazdę kierowcy volkswagena, który nie potrafił zapanować nad pojazdem i uderzył w kolejno dwa zaparkowane pojazdy, postanowił natychmiast zareagować. Podbiegł do pojazdu. Od siedzącego za kierownicą mężczyzny poczuł silną woń alkohol. Natychmiast odebrał kierowcy kluczyki od pojazdu i wezwał policjantów.

mówi Marta Lewanodowska oficer prasowy KMP w Płocku

Przybyli na miejsce mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego volkswagenem. 48-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Na domiar złego okazało się, że nie posiada on w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami, a volkswagen nie jest objęty obowiązkowym ubezpieczeniem. 48-letni płocczanin za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. 

Gdyby nie reakcja świadka, na drodze mogłoby dojść do tragedii. Postawa mężczyzny jest godna pochwały i naśladowania !

dodaje Lewandowska

Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas i naszych bliskich, a więc bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *