Pijani kierowcy “za kółkiem”

Podczas świątecznego weekendu policjanci wyeliminowali z ruchu kilku nietrzeźwych kierowców. Niechlubny rekordzista wsiadł za kierownicę peugeota mając blisko 3 promile alkoholu. Jego niebezpieczną jazdę przerwali mundurowi z posterunku w Starej Białej. Policjanci apelują – kierowco, zanim wsiądziesz nietrzeźwy za kierownicę pomyśl! Jeden kieliszek może odebrać czyjeś życie, a tobie wolność i sumienie!

Kontrola stanu trzeźwość kierowców podczas świątecznego weekendu była jednym z kluczowych zadań funkcjonariuszy. I choć wydawać by się mogło, że kierowcy powinni mieć świadomość jakie konsekwencje niesie za sobą jazda z promilami za kierownicą, to nadal na drogach policjanci zatrzymują nietrzeźwych kierowców.

Tym razem na terenie miasta i  powiatu płockiego mundurowi wyeliminowali z ruchu trzech kierowców, którzy pomimo tego, że spożywali alkohol zdecydowali się wsiąść za kierownicę. Niechlubny rekordzista miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. 43-latek został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z posterunku w Starej Białej. Mundurowi natychmiast zareagowali na widok peugeota jadącego zygzakiem po drodze w Brudzeniu Dużym i przerwali tą niebezpieczną jazdę. Kierowcy przejeżdżający tą droga również za pośrednictwem numeru alarmowego, informowali o swoich podejrzeniach co do trzeźwości kierowcy peugeota.

opowiada Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

Płocczanin tak jak i pozostali nietrzeźwi za „kółkiem”,  będzie odpowiadał za popełnione przestępstwo. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.