Piotr Jakubowski zaprzysiężony. Gmina Radzanowo ma już oficjalnie nowego wójta

“Obejmując urząd wójta gminy, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi dopomóż Bóg.”

Gmina Radzanowo ma już oficjalnie wójta. W niedzielnych przedterminowych wyborach mieszkańcy wybrali Piotra Jakubowskiego, w czwartek 23 grudnia odbyła się sesja, na której złożył uroczyste ślubowanie.

– Chciałbym podziękować mieszkańcom gminy Radzanowo za powierzony mi mandat. Wynik jaki osiągnąłem jest ogromną motywacją do pracy na rzecz mieszkańców gminy. Dziękuję wszystkim kandydatom, gratuluję wyników. Wiem, że każdy z was startował, ponieważ bliskie jest wam dobro naszej gminy. Podczas tej kampanii wyborczej spotkałem się z mieszkańcami we wszystkich miejscowościach naszej gminy. Wiem jakie są potrzeby, czego oczekujecie. Bardzo ważne są dalsze inwestycje, dalszy rozwój gminy. Przede wszystkim modernizacja dróg i ulic, rozbudowa sieci sanitarnej, sieci gazowej, ale także modernizacja szkół czy wyposażenie OSP. Ważne jest byśmy w tym wszystkim wykorzystali nową perspektywę unijną, program Polski Ład, ale zachowali także dobrą współpracę między samorządem powiatu płockiego, województwa mazowieckiego. Wspólnie uda nam się zrealizować zdecydowanie więcej. Liczę na współpracę z sołtysami, radnymi. Chciałbym byśmy wspólnie ponad podziałami realizowali zadania dla mieszkańców gminy

– mówił nowy wójt Piotr Jakubowski.

W ślubowaniu uczestniczył także starosta płocki Sylwester Ziemkiewicz, który przypomniał hasło towarzyszące kampanii Jakubowskiego – Tylko konkrety.

Dziś jedna z najważniejszych sesji w życiu gminy. Dziś swoją pracę na stanowisku wójta rozpoczyna Piotr Jakubowski nowy włodarz gminy Radzanowo. Pamiętam jak na ostatniej sesji rady gminy, w której miałem przyjemność uczestniczyć wspólnie z wami przytoczyłem słowa Henrego Forda – „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces. Tymi słowami chciałem podsumować to co wspólnie dokonaliśmy, ale chciałem również zwrócić uwagę jak ważne jest postawienie na kontynuację. Cieszę się, że mieszkańcy gminy Radzanowo w wyborach postawili na osobę, która ma prorozwojowy pogląd, która gwarantuje realizację wcześniejszych inwestycji, ale planuje też nowe. Piotrze, wójcie gminy Radzanowo gratuluję ci wyborów, życzę dalszych sukcesów. Chciałbym zagwarantować, że zawsze możesz liczyć na moje wsparcie jako Starosty Płockiego, współpracę z powiatem, ale też na wsparcie marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika, czy też wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego.

mówił Sylwester Ziemkiewicz Starosta Płocki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.