Seniorzy z Gąbina na wycieczce do Warszawy

Stowarzyszenie Razem – dla Miasta i Gminy Gąbin oraz Fundację Wspólnota Pokoleń w ramach programu Złoty Wiek zorganizowało wycieczkę do Warszawy. Projekt pn. “Aktywny senior. Z historią za pan brat” skierowany był do seniorów z Miasta i Gminy Gąbin. Uczestnicy wycieczki zwiedzili Łazienki Królewskie oraz Stare Miasto. Głównym punktem wyprawy było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. 

Grupa wyjechała z Gąbina o godzinie 8:30. Po godzinie 10 rozpoczęło się zwiedzanie parku Łazienek Królewskich. Przewodnik przekazywał wiele ciekawych informacji. Kolejnym punktem było zwiedzanie Starego Miasta. Uczestncy wycieczki wraz z przewodnikiem odwiedzili Ogrody Królewskie, Rynek Starego Miasta, Dziedziniec Zamku Królewskiego, Archikatedrę Warszawską i Kolumnę Zygmunta. 

Po zwiedzaniu Starego Miasta przyszedł czas na główny punkt wycieczki – zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczestnicy podzieleni byli na trzy grupy. Każda z nich miała swojego przewodnika. Ekspozycja muzealna robiła wrażenie na zwiedzających. Wyjątkowym momentem zwiedzania było przejście przez zrekonstruowane kanały, które zostały odwzorowane na podstawie tych którymi poruszali się Powstańcy. Ostatnim punktem wycieczki była wspólna kolacja w urokliwym dworku w okolicach Żelazowej Woli. Projekt współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Zadanie wsparł również Samorząd Miasta i Gminy Gąbin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *