Słowem, muzyką i węglem malowane. Muzeum Mazowieckie zaprasza na wieczór z Norwidem

Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza na spotkanie pt: ,,Światłocień C. K. Norwida – słowem, muzyką i węglem malowany” poświęcony twórczości i życiu Cypriana Norwida.

Scenariusz powstał na podstawie listów, myśli, poezji i dramatów twórcy. Widzowie dowiedzą się wielu ciekawostek z życia poety, będą mogli docenić również jego poczucie humoru. Usłyszą opowieść poruszającą wątek wielkiej niespełnionej miłości, tułaczki po świecie i dramatu u schyłku życia. W trakcie spotkania z publicznością wybrzmią specjalne dobrane wiersze i fragmenty poematów Norwida w autorskich interpretacjach aktorów – Aurelii Sobczak i Stanisława Górki.

Norwid pozostawał pod ogromnym wpływem muzyki Fryderyka Chopina. Muzyka Chopina będzie więc towarzyszyła artystom podczas programu.

Cyprian Norwid był również rzeźbiarzem, malarzem i rysownikiem. W trakcie całego programu artysta – rysownik Piotr Karsznia inspirowany poezją Norwida będzie tworzył na żywo panoramę ,,Mazowieckie tęsknoty C. K. Norwida”.

Spektakl finansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego wystawiony będzie z okazji 200-lecia urodzin poety i ustanowionego przez Sejm RP w 2021 Roku Norwidowskiego.

Wystąpią:

Aurelia Sobczak – aktorka teatralna i filmowa i telewizyjna , scenarzystka, reżyserka filmów dokumentalnych, trenerka w Polskim Radio w dziale Edukacji Medialnej.

Stanisław Górka – aktor teatralny i filmowy, od 1979 r. nauczyciel akademicki w PWST w Warszawie. Lider Towarzystwa Teatralnego Pod Górkę. Największą popularność przyniosła mu rola Zbigniewa w serialu “Plebania”. W 2012 r. otrzymał Brązowy Medal ,, Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

Piotr Karsznia – rysownik, ilustrator z telewizyjnego programu ,, Było…nie minęło” . Twórca licznych murali upamiętniających wydarzenia historyczne. Autor rysunków do książek : ,,Mazowieckie tęsknoty Cypriana Kamila Norwida”, ,, Na ścieżkach pamięci”, ,,Wojna polsko- bolszewicka w literaturze polskiej”.

Spotkanie dziś, 9 grudnia, początek o 18.00. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *