Świąteczna paczka dla seniora – jeszcze do jutra trwają zapisy

Jeszcze dziś i jutro trwają zapisy po świąteczną paczkę dla seniorów. Otrzymają ją płoccy seniorzy w prezencie od PKN ORLEN. Koncern akcję organizuje po raz drugi.

Wigilijne i bożonarodzeniowe potrawy trafią tym razem do 3 800 osób. W świątecznej paczce każdy senior otrzyma tradycyjny opłatek, barszcz czerwony z pasztecikami, smażoną rybę, pierogi z kapustą i grzybami, wigilijną kapustę, rybę po grecku, karkówkę w sosie, sałatkę jarzynową, śledzia w oleju lub śmietanie, makowiec oraz sernik. Posiłki będą sporządzone ze świeżych produktów, szczelnie zapakowane i oznaczone datą przydatności do spożycia. PKN Orlen nabędzie je od dziesięciu płockich firm gastronomicznych.

Zaangażowanie społeczne to jeden z priorytetów naszej aktywności dobroczynnej. W szczególny sposób czujemy się odpowiedzialni za nasze najbliższe otoczenie, dlatego podejmujemy inicjatywy, które wspierają mieszkańców Płocka i okolic

– powiedziała Wioletta Kulpa, kierownik ds. sponsoringu społecznego PKN Orlen.

Co zrobić aby otrzymać taką paczkę?

Mogą otrzymać je osoby powyżej 75. roku życia, mieszkające w Płocku. Wystarczy zadzwonić pod numer infolinii 24 242 40 15. Może to zrobić sam senior lub w jego imieniu osoba z najbliższej rodziny albo opiekun. Udział w akcji jest bezpłatny. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.swiatecznapaczkadlaseniorow.pl.

W tym roku świąteczne paczki będą rozwożone 23 grudnia w godz. od 8 do 18 oraz w Wigilię do godz. 14 tak, aby seniorzy otrzymali świeże potrawy akurat na święta, przy czym termin dostawy będzie uzgadniany podczas telefonicznej rejestracji.

W ubiegłym roku PKN Orlen podczas akcji “Świąteczna Paczka dla Płockich Seniorów” rozdał 3655 paczek – ze względu na liczbę zgłoszeń, pulę paczek z wigilijnymi i świątecznymi potrawami zwiększono ostatecznie o 255 zestawów, a w ich przygotowaniu wzięło wtedy udział 15 lokalnych firm gastronomicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *