W niedzielę II tura wyborów na wójta gminy Radzanowo

W najbliższą niedzielę, 19 grudnia mieszkańcy gminy Radzanowo ponownie pójdą do urn. Przed nimi II tura wyborów wójta gminy. Kandydatów jest dwóch – Krzysztof Czerwiński i Piotr Jakubowski. To oni uzyskali największą liczbę głosów przed dwoma tygodniami w I turze wyborów.

Obydwu kandydatom zadaliśmy takie same pytania. Odpowiedzi poniżej.

Co zrobi Pan w ciągu najbliższych dwóch lat jeśli wygra wybory na wójta gminy Radzanowo?

Krzysztof Czerwiński: Myślę, że front robót jest szeroki i właśnie go rozpoczynamy. Wczoraj ogłosiliśmy przetarg na budowę 4 km kanalizacji w podmiejskiej części gminy, czyli w Radzanowie, Rogozinie, Stróżewku i Starym Boryszewie, więc to jest bardzo duża inwestycja. My nie będziemy jako pracownicy tego budować, ale jako nadzór i rozliczenie. Poza tym musimy zaplanować kolejne odcinki. Mamy co prawda zaplanowane kolejne odcinki kanalizacji, ale musimy planować dalej. Poza tym cały czas drogi. Nie tylko stolica Radzanowo, nie tylko ta część podmiejska, ale tak jak teraz w czasie kampanii jeżdżąc po tych wszystkich miejscowościach – wszystkie odwiedziłem i widziałem, to naprawdę drogi. To jest podstawa. Zresztą my jesteśmy w samorządzie monotematyczni – drogi, oświetlenie, kanalizacja to wszędzie się powtarza. To są najistotniejsze rzeczy. I kolejna inwestycja, która już na dniach będzie się rozpoczynała to jest rozbudowa Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rogozinie. Tam będzie około 4-5 mln zł. Są to duże inwestycje i trzeba ich naprawdę dopilnować.

Piotr Jakubowski: Za mną jest ponad 30 spotkań wyborczych oraz wiele spotkań indywidualnych z naszymi mieszkańcami i wiem, że kluczowymi inwestycjami jakie są potrzebne to modernizacja dróg i ulic, rozbudowa sieci kanalizacji oraz dalsza rozbudowa sieci gazowej na terenie gminy Radzanowo. Na tych zadaniach chciałbym się skupić w pierwszej kolejności.

Jaki ma Pan pomysł na to, by na terenie gminy osiedlało się coraz więcej osób?

Krzysztof Czerwiński: To w zasadzie to o czym mówimy. Trzeba to powtórzyć. Musimy tych mieszkańców jakoś przyjąć. Pusta działka to nie wszystko. Trzeba do niej doprowadzić wodę, trzeba do niej doprowadzić drogę. Bo tak jak teraz rozpoczynają niektórzy budowę nie mogą do niej dojechać, więc muszą być te drogi przynajmniej takie żeby można było nawet ciężkim sprzętem, ale dojechać. Myślę, że to jest najistotniejsze.

Piotr Jakubowski: Przede wszystkim dostosowanie planów zagospodarowania przestrzennego w miejscowościach bezpośrednio sąsiadujących z Płockiem oraz kolejne inwestycje czy to drogowe czy inwestycje w oświatę ponieważ na to przede wszystkim patrzą nowi mieszkańcy podejmując decyzję gdzie pobudują swój dom.

Nowe drogi, kanalizacja, rozbudowa przedszkola w Rogozinie to bardzo ważne zadania w gminie. Pana zdaniem najbardziej potrzebna dziś inwestycja to..?

Krzysztof Czerwiński: Tutaj jestem rozdarty, ja bym powiedział dwie rzeczy. Na pewno drogi, bo one są bardzo potrzebne, a z drugiej strony kanalizacja. Mamy bardzo niski stopień skanalizowania. To jest ok. 14%., czyli na 100 budynków w gminie 14 ma kanalizację taką ogólną. Więc jest co robić. Ta część podmiejska Rogozino, ale też i Juryszewo gdzie jest Stacja Uzdatniania Wody to jest położona na „wielkim jeziorze”. Musimy zadbać o wodę pitną, bo jeżeli w krótkim czasie nie będzie tej kanalizacji to może tak być, że ta woda pitna przestanie być pitną. Nie chcę straszyć, ale pokazuję kierunek, że musimy o tą kanalizację zadbać, bo ludzie mieszkają tam od 20-30 lat i jeszcze nie mają tej kanalizacji. Są przydomowe szamba, ale to jest już przeszłość. Tutaj musi być kanalizacja z prawdziwego zdarzenia.

Piotr Jakubowski: Przede wszystkim rozbudowa Zespołu szkolno – Przedszkolnego w Rogozinie, czyli budowa przedszkola. Chciałbym żeby powstało w przyszłym roku. Natomiast w dalszej kolejności Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rogozinie musi być dalej rozbudowywany. Ważne żeby powstała tam hala gimnastyczna oraz dodatkowe sale lekcyjne

Dlaczego to Pan jest najlepszym kandydatem na to stanowisko?

Krzysztof Czerwiński: Czy najlepszym? Nie wiem, ale wydaje mi się, że mam pewne predyspozycje, mam doświadczenie, jestem samorządowcem od lat 15 w tej gminie, znam jej problemy. Mam doświadczenie życiowe, zawodowe. Myślę, że z pożytkiem udałoby się to wykorzystać w pracy wójta, w pracy dla ludzi, dla ich potrzeb tutaj na terenie gminy.

Piotr Jakubowski: O tym kto jest najlepszym kandydatem na stanowisko wójta zdecydują już w tą niedzielę mieszkańcy naszej gminy. Ja swoją osobą chciałbym dać gwarancję, że Urząd Gminy w Radzanowie będzie dalej otwarty na potrzeby mieszkańców. Chcę współpracować z sołtysami oraz radnymi tej gminy, ponieważ to te osoby są głosem naszych mieszkańców.

Wybory w niedzielę, 19 grudnia. Lokale wyborcze czynne będą od 7.00 do 21.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *