W Wyszogrodzie będzie bezpieczniej

Poniedziałek, 27 grudnia to dzień pełen dobrych wiadomości dla Gminy i Miasta Wyszogród. Władze gminy podpisały umowy na realizację inwestycji, która poprawi bezpieczeństwo.

Burmistrz Gminy i Miasta Iwona Gortat, Skarbnik Gminy i Miasta Bogumiła Laskowska w obecności Przewodniczącej Rady Gminy i Miasta Barbara Dominikiewicz podpisały umowy z wykonawcą firmą DROG-BET Marcin Głuchowski na realizację dwóch zadań – Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściu dla pieszych przy Szkole Podstawowej oraz Przedszkolu Samorządowym w Wyszogrodzie – oba przejścia będą zlokalizowane przy ul. Niepodległości. Podczas uroczystego podpisywania umów obecny był Minister Maciej Małecki, który wielokrotnie podkreślał jak ważne jest bezpieczeństwo mieszkańców i dzieci, którzy na co dzień będą korzystali z mających powstać bezpiecznych przejść dla pieszych w dwóch newralgicznych miejscach. Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród Iwona Gortat dziękowała ministrowi za udzielane wsparcie dla Wyszogrodu, miedzy innymi na realizację dwóch przejść dla pieszych, które uzyskały łączne dofinansowanie w kwocie 240.000 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zgodnie z umową przejścia mają powstać do 15 maja 2022 roku.

To nie wszystko. Dziś również minister Maciej Małecki przekazał promesę w wysokości 900.000 zł w ramach programu Polski Ład, jako wsparcie finansowe inwestycji w zakresie kanalizacji. Przekazanie odbyło się na osiedlu Mickiewicza, gdzie miedzy innymi ma być wykonana inwestycja związana z budową kanalizacji deszczowej.

Uzyskane wsparcie pozwoli na zaplanowanie i przeprowadzenie inwestycji w zakresie kanalizacji, co jest ogromnym wsparciem, dzięki któremu samorząd wyszogrodzki będzie mógł poprawić komfort życia mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.