Wsiadł “za kółko” mimo, że miał 3 promile alkoholu w organizmie

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, którego do kontroli zatrzymali policjanci ze służby patrolowo-interwencyjnej. Nietrzeźwy płocczanin trafił do policyjnego aresztu. 40-latek stracił już prawo jazdy, a za jazdę z promilami w organizmie grozi mu do dwóch lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj w nocy na jednej z płockich ulic, policjanci ze służby patrolowo-interwencyjnej zatrzymali do kontroli volkswagena. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że kierujący tym pojazdem może być nietrzeźwy. Podejrzenie to potwierdziło badanie policyjnym alkomatem. 40-latek miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Płocczanin został zatrzymany. Mężczyzna już stracił prawo jazdy, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. 40-latkowi grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

mówi Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dla takich kierowców nie ma miejsca na drogach – pijany kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *