Co dalej z ośrodkiem zdrowia w Drobinie? Burmistrz podjął kroki prawne, a mieszkańcy walczą o dostęp do lekarza

“W Drobinie trwa walka o ośrodek zdrowia. Ośrodek “przejęli” mieszkańcy” – alarmuje nas czytelniczka. Jak dodaje – protest pod ośrodkiem trwa już kilka dni.

foto Urząd Miasta i Gminy Drobin

Protest mieszkańców pod ośrodkiem trwa od kilku dni – pisze nasza czytelniczka.

W niedzielę późnym wieczorem na zlecenie dzierżawcy ośrodka, który nie chce go opuścić przyjechali “ludzie”, którzy ośrodek zdrowia mieli odbić. Mieli być z groźnymi psami. Mieszkańcy nadal bronią ośrodka. Mają zamiar tak trwać dopóki nie dojdzie do porozumienia.

dodaje nasza czytelniczka

Co się wydarzyło w Drobinie niedaleko Płocka, że doszło do takich scen?

Wraz z nowym rokiem pojawił się problem z dostępem do lekarza. Między najemcami trwa spór o dwie przychodnie. Nowy najemca, według umowy jaką podpisał z burmistrzem, usługi medyczne powinien zacząć świadczyć wraz z początkiem stycznia. Niestety, poprzedni najemca nie zamierza budynku opuścić.

Na tę chwilę wejść nie mogę, zamknięte jest, wzywana policja umywa ręce. Jesteśmy w sytuacji patowej. My powinniśmy od 1 stycznia działać. Kto ma zapłacić mojemu personelowi?

mówi reporterowi Polsat News Tomasz Jarczyński, nowy dzierżawca.

Według mojego rozeznania i moich radców prawnych, jest to bezprawne zajęcie budynku, obiektu użyteczności publicznej, który jest własnością miasta i gminy Drobin

zaznacza Krzysztof Wielec, burmistrz miasta i gminy Drobin.

Od kilku dni zatrudnieni przez nowego dzierżawcę lekarze i pielęgniarki bezskutecznie próbują dostać się do przychodni i rozpocząć pracę. Wzywana na miejsce policja nie podejmuje eksmisji, bo nie może do niej dojść bez wyroku sądu.

Poprzedni najemca twierdzi, że ma prawo świadczyć usługi medyczne, bo ma umowę ustną z poprzednim burmistrzem, który przedłużył mu najem do 2023 roku.

W stosunku do podmiotu, który bezprawnie przejął budynek ośrodka zdrowia podjąłem odpowiednie kroki prawne. Informuję również, że podjąłem niezwłoczne kroki do uruchomienia ośrodka zdrowia w innym miejscu. Informacje na ten temat będę przekazywał na bieżąco

poinformował na profilu FB Urzędu Miasta i Gminy Drobin burmistrz Krzysztof Wielec.

źródło: polsat news

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *