Modernizacja stadionu miejskiego

Największą inwestycją w infrastrukturę sportową jest bez wątpienia przebudowa stadionu Wisły, ale metamorfozę przejdzie także miejski stadion lekkoatletyczny im. Bernarda Szymańskiego

zapowiada prezydent Płocka.

Obiekt od kilku lat robi się coraz bardziej atrakcyjny. Jakiś czas temu wzbogacił się o zadaszone korty tenisowe i wielofunkcyjne boisko. Zyskał też nowe oświetlenie.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – zarządca obiektu – zabiera się teraz za modernizację kolejnych elementów. Skala zaplanowanej inwestycji jest duża, bo szacunki mówią o 8 mln zł, w tym ponad milion zł kosztować będzie wyposażenie. Spółka odniosła duży sukces – MOSiR-owi udało się zdobyć z Ministerstwa Sportu i Turystyki 2,5 mln zł dofinansowania. Pozostała kwota pochodzić będzie z budżetu miasta.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie cały zestaw urządzeń do uprawiania lekkiej atletyki. Powstaną dwie bieżnie (okrężna o długości 400 metrów oraz prosta o długości 132 metrów). Będą miały nawierzchnię poliuretanową. Modernizacja czeka także skocznię do skoku w dal i trójskoku, dwie skocznie do skoku wzwyż oraz dwie skocznie do skoku o tyczce. Nowa będzie również rzutnia do rzutu dyskiem i młotem, dwie rzutnie do rzutu oszczepem oraz trzy rzutnie do pchnięcia kulą.

MOSiR zaplanował inwestycję na lata 2022-23. Plany zakładają, że prace zaczną się w tym roku od robót rozbiórkowych, instalacyjnych, wykonana też zostanie podbudowa pod różne nawierzchnie. W przyszłym przyjdzie czas na prace nawierzchniowe i montażowe. Dzięki przebudowie stadion utrzyma kategorię, która pozwoli rozgrywać na obiekcie wszystkie konkurencje lekkoatletyczne, a uzyskane wyniki będą mogły być podstawą do przyznania zawodnikom określonej klasy sportowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.