Nowy kompleks sportowy przy ZSUiP

Kompleks sportowy przy Zespole Szkół Usług i Przedsiębiorczości czeka już na powrót młodzieży do placówki. Budowa zaczęła się w lipcu ubiegłego roku. Od tego momentu do końca grudnia powstał zespół obiektów, którego „sercem” są dwa boiska wielofunkcyjne.

Są różnej wielkości. Większe można będzie wykorzystywać – w zależności od potrzeb – do gry w piłkę ręczną lub siatkówkę albo też tenisa. Poszczególne elementy obiektu, pozwalają na montaż odpowiedniego wyposażenia, są też łatwe do demontażu.

Drugie boisko – mniejsze – posłuży do gry w siatkówkę lub koszykówkę. Kosze do uprawiania tej ostatniej dyscypliny zamontowane są na stałe, słupki do powieszenia siatki do piłki siatkowej są demontowane.

Obydwa boiska opina wspólna sześciometrowej wysokości siatka – piłkochwyt. A całość otacza czterotorowa bieżna, która w jednym miejscu „zamyka się” skocznią do skoku w dal.

Znalazło się również miejsce na rzutnię do pchnięcia kulą w dal. Obok płyty większego boiska zbudowaliśmy też zadaszenie, pod którym mieści się 12 kubełkowych krzesełek np. dla uczniów, nauczycieli. Zainstalowaliśmy również dwa stojaki na łącznie 20 rowerów.

Przy okazji zbudowaliśmy także fragmenty szkolnego ogrodzenia oraz drogę dojazdową do nowego kompleksu sportowego.

Za kompleks przy ul. Padlewskiego zapłaciliśmy 2,23 mln zł. Zdobyliśmy ponad 1,35 mln zł dofinansowania z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.