Po ponad 2 promile alkoholu w organizmie mieli zatrzymani kierowcy

Najpierw pili, później wsiedli za kierownicę. Mowa tu o trzech kierowcach, których z ruchu wyeliminowali policjanci. Wszyscy mieli po ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Już stracili uprawnienia do kierowania, a o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Płoccy policjanci apelują! Piłeś alkohol – nie jedź, nie wsiadaj za kierownicę. To zasada, którą należy bezwzględnie stosować.

Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych za jazdę po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Przykładem są kolejni nietrzeźwi kierowcy, których z ruchu wyeliminowali policjanci.

Dwóch z nich zatrzymanych zostało do kontroli na terenie Płocka, natomiast trzeci, w miejscowości Stara Biała. Mężczyzna wsiadł za kierownicę seata i doprowadził do kolizji z innym pojazdem. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Nietrzeźwy płocczanin trafił do policyjnego aresztu.

mówi Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

Wszyscy kierowcy zatrzymani do kontroli mieli po ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyźni wykazali się skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem zdrowego rozsądku. Stracili już swoje uprawnienia do kierowania pojazdami, a o ich dalszym losie decydować będzie sąd.

Grozi im wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pijani kierowcy są ogromnym zagrożeniem na drodze i powodują tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Nietrzeźwy kierowca stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia, ponieważ alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację.

dodaje Lewanodwska

Piłeś alkohol – nie jedź, nie wsiadaj za kierownicę! To zasada, którą należy bezwzględnie stosować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *