Powiat Płocki zagrał na rekord. Wiemy, gdzie zebrano najwięcej [FOTO]

Za nami 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sztabach na terenie powiatu płockiego nie brakowało wolontariuszy, atrakcji. Każdy grał jak potrafił – były licytacje, pokazy, występy. Fałszowała jedynie pogoda. Nie przeszkodziło to w dobrej zabawie, a przede wszystkim zbiórce pieniędzy.

W Gąbinie strażacy przygotowali specjalny pokaz. Podejmowali z piętra mężczyznę, który zasłabł. Na ulicach można było spotkać wolontariuszy. W tym roku było ich 40 – to uczniowie Szkoły Podstawowej w Gąbinie oraz Zespołu Szkół im. St. Staszica w Gąbinie. Cały czas pracował sztab, gdzie liczone były pieniądze. Odbywały się również licytacje internetowe. Finałowi w Gąbinie towarzyszył konkurs plastyczny „Przejrzyj na oczy”, gdzie nagrody ufundował burmistrz miasta i gminy Gąbin. Udało się zebrać ponad 25 tysięcy złotych, a to jeszcze nie koniec.

Słupno już po raz drugi postawiło na aktywny sposób – chętnych zaprosiło na „Morsowanie na Flisie”. Po krótkiej rozgrzewce prawie setka śmiałków zanurzyła się w zimnej wodzie, na szczęście później czekała na nich gorąca ruska bania.

Bardzo się cieszę, że nasz pomysł spotkał się z taką aprobatą

komentował Marcin Zawadka wójt gminy Słupno.

Dla wszystkich, którzy zebrali się na Flisie była także zumba, ognisko i gorąca grochówka. Cały czas trwają jeszcze internetowe licytacje. Do tej pory w gminie Słupno udało się zebrać ponad 60 tysięcy złotych.

Również w gminie Radzanowo nie brakowało atrakcji. Ulicami gminy przejechała parada samochodów, byli i mali i ci całkiem duzi. Finał odbył się w hali sportowej przy szkole w Radzanowie. Były stoiska KGW, stowarzyszeń, licytacje.

Bardzo się cieszę, że na mieszkańców naszej gminy można zawsze liczyć

– mówił Piotr Jakubowski wójt gminy Radzanowo.

Na tą chwilę na koncie sztabu z Radzanowa jest już ponad 61 tys. zł.

Sztab WOŚP w Bielsku postawił na sztukę i to przez duże “S”. Na deskach tamtejszego GOKu wystawiono “Kopciuszka”, a w rolę aktorów wcielili się urzędnicy, strażacy. Spektakl to nie wszystko, były loterie, pokazy pierwszej pomocy, malowanie buziek i mnóstwo innych atrakcji. Cały czas trwają licytacje. Dotychczas udało się zebrać ponad 60 tys. zł.

Drobin w ramach 30. Finału postawił na licytacje i jak się okazało cieszyły się one dużym powodzeniem. Tradycyjnie nie brakowało wolontariuszy, a na scenie prezentowali się młodzi artyści. Dotychczas udało się zebrać ponad 20 tys. zł. A aukcje cały czas trwają.

Gmina Bulkowo postawiła na zabawę online. Przygotowała mnóstwo gadżetów na licytację, a chętnych nie brakowało. W specjalnie przygotowanym studio kilkanaście osób czuwało, by wszystko zagrało. Dotychczas sztab WOŚP w Bulkowie zebrał ponad 30 tys. zł.

Zbiórki odbywały się również na terenie gminy Słubice – tu zebrano ponad 12 tys. zł. Wolontariusze w Staroźrebach zebrali ponad 11 tys. zł. W sztabie w Małej Wsi mają już ponad 26 tys. zł. Rekordową sumę zebrała gmina Bodzanów. Na konto sztabu wpłynęło ponad 100 tys. zł.

Dziękuję wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do tego, że tegoroczny Finał wyglądał tak bardzo atrakcyjnie

– mówił Sylwester Ziemkiewicz starosta płocki.

Na terenie całego powiatu kwestowali wolontariusze, odbywały się licytacje, tam gdzie to było możliwe – koncerty. Ostateczne kwoty poznamy w najbliższych dniach, najważniejsze, że po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy pomagać. 30. Finał WOŚP przebiegał pod hasłem Przejrzyj na oczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.