Nastolatek internetowym oszustem

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą płockiej komendy zatrzymali 19-latka. Chłopak oszukał kobietę. Na portalu ogłoszeniowego kupiła od niego narzędzia, towaru nie otrzymała. Nastolatek za popełnione oszustwo usłyszał zarzut, a śledczy postanowili bliżej przyjrzeć się jego „działalności”. Jak wskazują ich wstępne ustalenia, podejrzewany jest o dokonanie nawet kilkudziesięciu oszustw internetowych. Płocczanin decyzją prokuratury objęty został policyjnym dozorem.

Do płockiej komendy policji wpłynęło zawiadomienie dotyczące oszustwa internetowego. Pokrzywdzona kupiła na portalu ogłoszeniowym narzędzia. Niestety pomimo zapłaty – towaru nie otrzymała, a kontakt ze sprzedawcą był już niemożliwy. Sprawą oszustwa zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą płockiej komendy.

mówi podkom. Marta Lewandowska oficer prasowym KMP w Płocku

Funkcjonariusze ustali autora oszustwa i w środę zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 19-letni płocczanin. Nastolatek usłyszał zarzut oszustwa, do którego przyznał się.

Śledczy postanowili skrupulatnie przyjrzeć się „działalności” młodego płocczanina. W ramach prowadzonych czynności wyszło na jaw, że 19-latek podejrzewany jest o dokonanie nawet kilkudziesięciu oszustów internetowych.

dodaje Lewanodwska

Decyzją prokuratora podejrzany objęty został policyjnym dozorem. Funkcjonariusze prowadzą dalej ustalenia w sprawach oszustw, których autorem może być nastoletni płocczanin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.