PKN ORLEN włącza się w pomoc uchodźcom

Coraz więcej osób szuka pomocy i wsparcia w Polsce. Coraz więcej osób w Polsce organizuje pomoc potrzebną walczącym o Ukrainę. Także w Płocku i powiecie płockim – w każdej gminie organizowane są zbiórki potrzebnych materiałów – artykułów spożywczych, opatrunkowych – dla mieszkańców Ukrainy. Do akcji pomocy przyłączył się także PKN ORLEN.

Kolejni uchodźcy docierają do Polski, do Płocka, na teren powiatu płockiego. Tu szukają pomocy, schronienia przed wojną. I taką pomoc otrzymują. Miasto przygotowało kilkaset miejsc, gdzie schronienie otrzymają uchodźcy. Podobnie sytuacja wygląda na terenie powiatu płockiego – tu do dyspozycji są remizy OSP, a także gminne świetlice. Do akcji pomocy włączył się PKN ORLEN.

Musimy być solidarni. Dlatego podjąłem decyzję o udostępnieniu hotelu Petrochemia w Płocku i pałacu w Srebrnej uchodźcom z Ukrainy. Zapewnimy zakwaterowanie i wyżywienie matkom z dziećmi i całym rodzinom. Jesteśmy w kontakcie z odpowiednimi instytucjami, aby pomoc ruszyła jak najszybciej

zadeklarował na portalu społecznościowym Daniel Obajtek prezes PKN ORLEN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.