Prawie setka butli z gazem w przydrożnym rowie

Kilkadziesiąt butli z gazem w przydrożnym rowie. W Budach w gminie Słubice doszło do zderzenia samochodu przewożącego butle z samochodem ciężarowym. W skutek zderzenia blisko sto sztuk, 11 kg butli z gazem propan-butan wylądowało w przydrożnym rowie. Butle siłą uderzenia uszkodziły murowaną wiatę przystankową oraz betonową, prefabrykowaną ściankę oporową. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

Na miejscu wyczuwalny był zapach gazu, co świadczyło o rozszczelnieniu zbiorników. Okazało się, że rozszczelnieniu uległa jedna z butli, w wyniku uszkodzenia zaworu. Rozszczelniona butla została objęta dozorem oraz profilaktycznie schłodzona. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, droga została całkowicie zablokowana. W trakcie naszych działań na miejsce docierały kolejne zastępy z JRG nr 2 i JRG nr 1 w Płocku oraz patrole Policji

relacjonują strażacy ochotnicy ze Słubic.

Całe zdarzenie policja zakwalifikowała jako kolizja. Porozrzucane w pasie drogowym zbiorniki z gazem zostały przeniesione w jedno miejsce, a droga została zamieciona ze szkieł, kamieni oraz drobnych elementów pojazdów pozostałych po zdarzeniu. Ruch na drodze 575 został przywrócony.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes-Benz jadąc drogą podporządkowaną od strony Juliszewa, nie ustąpił pierwszeństwa samochodowi dostawczemu marki Fiat, który poruszał się drogą od Płocka w kierunku Słubic, w wyniku czego doszło do zdarzenia drogowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.