Stosował przemoc wobec rodziny – musiał opuścić dom

Funkcjonariusze z posterunku w Drobinie skorzystali z uprawnień, jakie daje ustawa antyprzemocowa. Mundurowi wydali wobec 46-latka, który stosował przemoc wobec rodziny, nakaz opuszczenia domu i zakaz zbliżania się do jego otoczenia przez najbliższe 14 dni. W obecności policjantów mężczyzna opuścił dom, w którym mieszkał wspólnie ze swoją żoną i dziećmi.

Do posterunku w Drobinie wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu stosowania przemocy domowej. Podejrzanym okazał się być 46-letni mieszkaniec gminy Drobin, który psychicznie i fizycznie znęcał się nad swoją żoną i dziećmi. Policjanci postanowili szybko działać, aby zapewnić bezpieczeństwo pokrzywdzonym. Po szczegółowym rozpoznaniu sytuacji rodziny, mundurowi wydali mężczyźnie nakaz natychmiastowego opuszczenia domu oraz zakazu zbliżania się do domu i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni.

46-letni sprawca przemocy domowej w obecności policjantów opuścił dom, w którym mieszkał wspólnie ze swoimi bliskimi. Z domu mógł zabrać jedynie przedmioty osobistego użytku i niezbędne do wykonywania pracy. Mieszkaniec gminy Drobin został poinformowany o miejscach, w których może uzyskać tymczasowe schronienie.

Policjanci apelują, aby osoby pokrzywdzone jak najszybciej przerwały łańcuch przemocy.  Pomocą służy wiele instytucji, należy tylko zacząć działać. Funkcjonariusze  kierują swój apel o przerwanie przemocy,  również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy w rodzinie, swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.