Szybki zarobek? PKN ORLEN ostrzega przed oszustami

PKN ORLEN prowadzi szeroką akcję informacyjną w Internecie, m.in. na stronie orlen.pl i na portalu orlenwportfelu.pl oraz w mediach społecznościowych, ostrzegając przed oszustami, którzy podszywają się pod Koncern i składają fałszywe propozycje zyskownych inwestycji.

PKN ORLEN nigdy nie telefonuje do klientów z propozycją indywidualnych inwestycji. Nie wysyła też maili z takimi ofertami. Prosimy więc o zachowanie szczególnej ostrożności i nieodpowiadanie na tego typu oferty. Próby oszustw należy zgłaszać na adres media@orlen.pl  lub właściwym organom ścigania. Przed oszustami podszywającymi się pod Koncern ostrzegamy od momentu pojawienia się w Internecie ich nieprawdziwych ofert.

przypomina PKN ORLEN

Fałszywe ogłoszenia gwarantujące rzekome bardzo wysokie i pewne zyski można znaleźć przede wszystkim na portalach Facebook, YouTube oraz licznych stronach internetowych i w mailingach. Oszuści zachęcają w nich najczęściej do inwestowania w akcje PKN ORLEN oraz projekty inwestycyjne prowadzone przez Koncern. Ogłoszenia te wykorzystują bezprawnie nazwę, znaki firmowe i wizerunki przedstawicieli firmy oraz instytucji państwowych.

Pragniemy wyraźnie podkreślić, że inwestowanie w akcje PKN ORLEN przez inwestorów indywidualnych może odbywać się wyłącznie poprzez licencjonowane domy maklerskie lub banki prowadzące działalności maklerską, których pełną listę można znaleźć na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego.

dodają w Koncernie

Jednocześnie informujemy, że bezpośrednia komunikacja PKN ORLEN do potencjalnych inwestorów jest prowadzona wyłącznie przez oficjalne strony orlen.pl i orlenwportfelu.pl lub oficjalne profile w mediach społecznościowych twitter.com/PKN_ORLEN, facebook.com/ORLENOfficial i youtube.com/PKNORLENSA_official.

W 2021 roku PKN ORLEN złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstw i wykroczeń i na bieżąco uzupełnia je wraz z napływającymi nowymi przypadkami oszustw. PKN ORLEN jest w stałym kontakcie z prokuraturą, która wszczęła już postępowania w tych sprawach. Jednostki prowadzące postępowania ze złożonych przez PKN ORLEN zawiadomień to:

  • – Prokuratura Okręgowa w Płocku
  • – Prokuratura Rejonowa Warszawa Mokotów
  • – Prokuratura Okręgowa Warszawa

Ponadto, PKN ORLEN na bieżąco prowadzi działania w celu blokowania bezprawnych postów i profili w serwisach społecznościowych, co udaje się w blisko 100%, oraz blokowania fałszywych stron internetowych, w tym składa stosowne wnioski dowodowe do organów ścigania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.