To będzie kolejna noc z silnym wiatrem i burzami – ostrzegają synoptycy

Deszcz, silny wiatr – pogoda nie odpuszcza. Najbliższe godziny będą równie trudne. Synoptycy ostrzegają – kolejne godziny nie będą spokojniejsze.

Dla województwa i powiatu IMGW-PIB wydał ostrzeżenie o silnym wietrze. Obowiązuje ono do godz. 7.00 do jutra, 18 lutego. Synoptycy prognozują wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i południowego zachodu. Miejscami możliwe burze.

Po wczorajszej nocy strażacy na terenie całego powiatu mieli pełne ręce roboty. Według informacji jakie podaje Energa Operator kłopoty z prądem mają odbiorcy na terenie gminy Bodzanów oraz Nowy Duninów, Radzanowo i Stara Biała.

Silne porywy wiatru odczuwalne były w gminie Bulkowo, tam uszkodzone zostały budynki mieszkalne w miejscowości Nowy Podleck, Nadułki i Blichowo, natomiast w Krzykosach zerwane zostały trzy dachy i kilka uszkodzonych, także na budynku mieszkalno- gospodarczym.

Trudna sytuacja była także w gminie Radzanowo, gdzie silny wiatr zniszczył dachy na kilku budynkach. Najgorzej było w miejscowości Kosino i Chełstowo.

W miejscowości Łęg Kościelny w gminie Drobin, oraz w gminie Gąbin w miejscowości Czermno uszkodzone zostały budynki gospodarcze.

W wielu miejscach strażacy usuwali powalone drzewa. Tak było między innymi w gminie Gąbin oraz Drobin. Starostwo Powiatowe wychodząc naprzeciw potrzebom poszkodowanych mieszkańców gmin Radzanowo i Bulkowo wydało asortyment zabezpieczający uszkodzone budynki.

Pogoda na najbliższe godziny zapowiada się dość dynamicznie, silne wiatry mogą nadal występować na terenie powiatu płockiego. Prosimy o ostrożność i w miarę możliwości zabezpieczenie rzeczy wolno stojących

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.