Traktorzysta z 3 promilami w organizmie i sądowym zakazem

Miał 3 promile alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenia pojazdów, a mimo to wsiadł za kierownicę Ursusa. Mowa tu o 28-latku, którego zatrzymali policjanci z posterunku w Drobinie. Mieszaniec powiatu trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty, za które grozi mu kara do 5 lat więzienia, wysoka grzywna i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

W poniedziałkowe popołudnie policjanci z posterunku w Drobinie otrzymali zgłoszenie o pijanym traktorzyście, który jeździł Ursusem po gminnej drodze. Na miejscu interwencji świadek zrelacjonował policjantom zdarzenie i wskazał posesję, gdzie kierowca zaparkował ciągnik.  

W trakcie czynności policjanci zatrzymali 28-latka podejrzanego o kierowanie Ursusem. Po przeprowadzonych badaniach stanu trzeźwości okazało się, że mieszkaniec powiatu ma aż 3 promile alkoholu w organizmie. Na domiar złego po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

28-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzuty, za które grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.