Wysoki mandat za przekroczenie prędkości

Pędził swoim mercedesem z prędkością ponad 150 km/h. Amatora szybkiej jazdy zatrzymali do kontroli policjanci z grupy Speed, którzy za popełnione wykroczenie nałożyli na kierującego mandat w wysokości 2 tysięcy złotych. Być może tak wysoka grzywna, ostudzi zapędy kierującego do zbyt szybkiej jazdy.

Dla policjantów z grupy SPEED bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem. Mundurowi stanowczo reagują na wszelkie przejawy agresji drogowej i nie stosują taryfy ulgowej wobec kierowców łamiących przepisy. Skład mazowieckiej grupy Speed tworzą również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

O skuteczności działań tych policjantów przekonał się kierujący mercedesem, który w ubiegły piątek w Gostyninie, znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. Jechał on z prędkością 152 km/h, gdzie dopuszczalne było 90 km/h. Na amatora szybkiej jazdy policjanci nałożyli zgodnie z nowym taryfikatorem, mandat karny w wysokości 2 tysięcy złotych. Dodatkowo na konto kierującego wpłynęło 10 pkt karnych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.