Zatrzymani za posiadanie oraz handel narkotykami

Kryminalni z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu zatrzymali dwóch młodych mężczyzn związanych z przestępczością narkotykową. Jeden z nich, 17-letni mieszkaniec powiatu płockiego odpowie nie tylko za posiadanie, ale i również za handel narkotykami.

W poniedziałek płoccy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali kolejne osoby podejrzane o posiadanie oraz handel narkotykami. Pierwszy z podejrzanych to 17-latek, który posiadał przy sobie kilka torebek foliowych z zawartością suszu roślinnego. Po wykonanym badaniu narkotesterem okazało się, że to marihuana. W toku wykonywanych czynności policjanci ustalili, że 17-latek zajmuje się handlem zabronionych substancji.  Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy przestawili nastolatkowi zarzuty posiadania oraz handlu narkotykami, do których młody mieszkaniec powiatu płockiego przyznał się.

Tego samego dnia do policyjnego aresztu trafił zatrzymany przez kryminalnych 23-latek. Płocczanin w swoim mieszkaniu ukrywał marihuanę. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Policjanci przypominają ! Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.