Złodziej recydywista został aresztowany

Policjanci operacyjni z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy namierzyli i zatrzymali włamywacza. Płocczanin notorycznie włamywał się do piwnic oraz zaparkowanych aut na terenie Płocka i kradł wszystko co wartościowe. 32-latek usłyszał 49 zarzutów kradzieży, kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. Dzięki skutecznej pracy policjantów recydywista został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu pracując nad sprawami włamań do piwnic oraz zaparkowanych aut i kradzieży z nich wartościowych przedmiotów wpadli na trop sprawcy tych przestępstw. W trakcie czynności do płockiej komendy wpływały kolejne zgłoszenia dotyczące kradzieży portfeli z zawartością gotówki i kart płatniczych, które służyły później złodziejowi do dokonywania płatności za zakupy. Do tych wszystkich przestępstw dochodziło w Płocku. Kres tym licznym przestępstwom postawili płoccy policjanci. W poniedziałek na terenie miasta zatrzymali podejrzanego.

32-latek na podstawie zebranego materiału dowodowego przez śledczych, usłyszał aż 49 zarzutów dotyczących kradzieży, kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. Prokuratura wystąpiła z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania podejrzanego na okres trzech miesięcy. Wczoraj sąd przychylił się do tego wniosku.

32-letni recydywista trafił już do więziennej celi. Płocczaninowi grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.