Centralny Park Rekreacji na Miodowej

Trwają prace przy realizacji drugiego etapu Centralnego Parku Rekreacji na osiedlu Miodowa. Wykonawca kończy już roboty rozbiórkowe i demontażowe, w trakcie są prace związane z siecią kablową oświetlenia i budową ciągów pieszych.

Oprócz nowych alejek spacerowych z oświetleniem, pojawią się również pergole na placach wypoczynkowych oraz elementy małej architektury: ławki z oparciem, kosze na śmieci, stojaki rowerowe, stoły do gier planszowych, stół do ping-ponga czy stoły piknikowe. Powstanie też tor rekreacyjny typu crossowego z wykorzystaniem naturalnego ukształtowania terenu. Zmodernizowana zostanie również istniejąca siłownia plenerowa, poprzez montaż dodatkowych urządzeń do ćwiczeń, takich jak rower stacjonarny, koła czy steper. W sezonie zimowym skorzystać będzie można z górki saneczkowej. Teren zostanie zagospodarowany zielenią poprzez nasadzenia drzew, krzewów, czy rekultywację trawników.

W pierwszym etapie, który zrealizowaliśmy dwa lata temu, przebudowaliśmy plac zabaw, wybudowaliśmy boisko wielofunkcyjne oraz siłownię street workout o nawierzchni poliuretanowej, posadziliśmy drzewa i krzewy. Wykonaliśmy również chodniki stanowiące dojścia do wybudowanej infrastruktury i wzdłuż budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ulicy Słodowej

– wymienia prezydent Andrzej Nowakowski.

Koszt obecnego etapu wyniesie nieco około 2,3 mln złotych. Inwestycja ma być gotowa w czerwcu br.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.