Diecezja płocka 25 marca włączy się w modlitwę o pokój

Diecezja płocka 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, włączy się w ogólnoświatową modlitwę o pokój – w jej kościołach odmówiony zostanie Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Zarządził to biskup płocki Piotr Libera, w odpowiedzi na apel abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

W wydanym komunikacie ks. kan. dr Piotr Grzywaczewski, wikariusz biskupi ds. sakramentalnych przekazuje, że biskup płocki Piotr Libera, na prośbę przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego informuje, że w związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.

Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zgodnie z prośbą Przewodniczącego KEP i decyzją Biskupa Płockiego Piotra Libery, zwracamy się z apelem do wszystkich kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich kościołach i kaplicach naszej Diecezji o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi

– napisał ks. Piotr Grzywaczewski.

Ponadto biskup płocki prosi księży, aby tego dnia odprawili Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji.

Biskup płocki Piotr Libera  odmówi Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi 25 marca br. w Sanktuarium Diecezjalnym św. Antoniego w Ratowie o godz. 16:00. Spotka się tam także z uchodźcami z Ukrainy, którzy przebywają w miejscowej Ostoi św. Antoniego. Biskup pomocniczy Mirosław Milewski odmówi tę modlitwę o godz. 10:00 w Domu Seniora Leonianum w Sikorzu. Będzie też przewodniczył nabożeństwu Drogi Krzyżowej z udziałem mieszkańców Leonianum. Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi zostanie także odmówiony o godz. 17:00 w bazylice katedralnej płockiej, uczyni to proboszcz ks. kan. Stefan Cegłowski. Potem tradycyjnie w piątek sprawowane będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.