Fotowoltaika dla rolnictwa – panele solarne i instalacje fotowoltaiczne z dofinansowaniem

Jesteś rolnikiem i szukasz bezpiecznego, a zarazem skutecznego sposobu na systematyczne generowane oszczędności? Odpowiednim rozwiązaniem jest inwestycja w odnawialne źródła energii, a konkretnie panele solarne oraz instalacje fotowoltaiczne. To wyposażenie przystosowane nie tylko do potrzeb domów i firm, ale również gospodarstw rolnych.

Panele solarne a fotowoltaika – różnice

Panele solarne (nazywane również słonecznymi) nie są dokładnie tym samym, co ogniwa fotowoltaiczne. Służą bowiem przede wszystkim do ogrzewania wody. Wyposażenie to umieszcza się na dachu, jednak energia nie może być magazynowana. Oznacza to, że panele solarne mają znacznie mniejsze zastosowanie, ponieważ przydają się tylko i wyłącznie podczas wykorzystywania ciepłej wody, na dodatek w sezonie letnim, ewentualnie jesiennym oraz wiosennym. Podczas zimy trudno panelom solarnym wygenerować tyle energii, aby efektywnie podgrzać ciecz. Natomiast fotowoltaika jest wielozadaniowa – to odnawialne źródło przetwarzające promienie słoneczne na prąd. Następnie energia elektryczna jest dowolnie wykorzystywana w budynku. Warto przypomnieć, że na takie rozwiązanie decydują się nie tylko domy jednorodzinne, czy firmy. Na rynku dostępna jest fotowoltaika dla rolnictwa – najczęściej panele osiągają dużą moc, aby sprostać zapotrzebowaniu danego gospodarstwa.

Fotowoltaika dla rolnictwa – czy warto zainwestować?

Wiele osób zastanawia się, czy fotowoltaika dla rolnictwa to opłacalne rozwiązanie. W praktyce wykorzystywanie odnawialnego źródła energii jest niezmiernie korzystne – to głównie dlatego coraz więcej przedsiębiorców oraz rolników decyduje się na inwestycję w takie wyposażenie. Nawet jeżeli zużycie prądu jest niewielkie, fotowoltaika pozwoli ograniczyć wydatki na energię elektryczną. Z kolei duży popyt może być zaspokojony poprzez dobranie właściwej instalacji, czyli takiej o odpowiedniej mocy. Wówczas fotowoltaika dla rolnictwa zapewnia bardzo wysoki poziom opłacalności, a inwestycja zwróci się już po kilku latach. Prąd z wyposażenia może być wykorzystywany w dowolny sposób – do obsługi maszyn, oświetlenia, czy ogrzewania.

Pomoc w realizacji inwestycji oraz dofinansowaniu

Fotowoltaika dla rolnictwa może być jeszcze korzystniejszą inwestycją, gdy ta zostanie zrealizowana w oparciu o dofinansowanie. Istnieje wiele metod na pozyskanie środków. Jeżeli interesuje Cię takie rozwiązanie, warto zdecydować się na montaż paneli wspólnie z JB Energia. Wówczas możesz spodziewać się nie tylko dopasowanej oferty oraz kompleksowej usługi, ale także pomocy w zakresie pozyskania środków na inwestycję. JB Energia zawsze indywidualnie podchodzi do potrzeb klienta – z tego względu dobór paneli następuje po przeprowadzeniu dokładnego audytu fotowoltaicznego. Na podstawie tych danych specjaliści są w stanie określić, jaka moc wyposażenia będzie odpowiednia w przypadku konkretnego gospodarstwa rolniczego. Dzięki temu inwestycja jest po prostu opłacalna, a ilość wygenerowanego prądu pokrywa zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.