Już są na stacjach, od jutra będzie można z nich korzystać

PKN ORLEN już po raz trzeci udostępni 250 rowerów do wypożyczania w ramach Płockiego Roweru Miejskiego. W sumie więc w 56 stacjach zlokalizowanych w Płocku oraz w pobliskim Łącku, Słupnie i Liszynie, będzie ponad 550 rowerów.

Stacje rowerowe ORLEN są w pełni zgodne z istniejącym systemem miejskim. Oznacza to, że rowery pobrane na stacjach postawionych przez koncern można oddać w dowolnych terminalach Płockiego Roweru Miejskiego i odwrotnie. Takie same są też zasady ich wypożyczania – pierwsze 20 minut za darmo, a pozostały czas opłaca się przy użyciu aplikacji miejskiej.

PKN ORLEN, biorąc pod uwagę opinie mieszkańców oraz po konsultacji z Miejskim Zarządem Dróg, zdecydował o ustawieniu 25 stacji rowerowych, m.in. przed Teatrem Dramatycznym od strony Pasażu Vuka Karadžica, w pobliżu Cmentarza Komunalnego przy ul. Bielskiej, po przeciwnej stronie Centrum Aktywności Seniora przy ul. Otolińskiej oraz w okolicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, przed Stadionem Miejskim przy ul. Mickiewicza, w sąsiedztwie szkoły Centrum Edukacji przy skrzyżowaniu ul. Łukasiewicza z ul. Kobylińskiego, skrzyżowaniu Bielska – Mickiewicza oraz przed Ogródkiem Jordanowskim od strony al. Jana Kilińskiego, a także na działce po byłej stacji CPN przy ul. Bielskiej graniczącej z ul. Kwiatka.

Rowery będzie można także wypożyczać w pobliżu stacji paliw ORLEN zlokalizowanych przy ul. Chemików, ul. Wyszogrodzkiej 123 i 150, przy ul. Targowej, przy skrzyżowaniach ul. Mazowieckiej z ul. J. Korczaka, ul. Harcerskiej z ul. Kasztanową, ul. Przemysłowej z ul. Kostrogaj oraz ul. Miodowej i ul. Mościckiego.

Mając na uwadze fakt, że wielu pracowników PKN ORLEN korzysta z rowerów podczas dojazdów do pracy, Koncern udostępni także stacje rowerowe przed bramami nr 1 i nr 2 do Zakładu Produkcyjnego.

Stacje rowerowe ORLEN pojawią się także w Liszynie, Słupnie, w Parku Mościckiego na Radziwiu, w Grabinie przy kąpielisku, a także w centrum Łącka.

W poprzednim sezonie ze stacji rowerowych ORLEN skorzystało ponad 60 tys. osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.