Komunikacja Miejska Płock organizuje mobilną zbiórkę

Komunikacja Miejska – Płock uruchamia mobilny punkt zbiórki niezbędnych produktów dla mieszkańców Ukrainy.

W różnych częściach miasta będziemy parkować nasz specjalnie oznakowany autobus, do którego każdy będzie mógł przynieść i zostawić rzeczy, które przekażemy m.in. do partnerskiego miasta Żytomierz –

mówi Kinga Wochowska rzecznik prasowy KM Płock

W środę (2 marca) w godz. 13.00 – 19.00 autobus będzie czekał na pętli autobusowej na osiedlu Borowiczki, w czwartek (3 marca) i w piątek (4 marca) w godz. 13.00 – 19.00 będzie na parkingu przy Kauflandzie na ul. Gałczyńskiego 11, w sobotę (5marca) w godz. 13.00 – 19.00 autobus zaparkuje przy Galerii Mazovia.

W tym momencie najbardziej potrzebne są: latarki, czołówki, baterie, butelki z filtrem, środki medyczne, w tym materiały opatrunkowe – plastry, bandaże, gazy i nożyczki do opatrunków, środki na oparzenia, leki przeciwbólowe, witaminy, artykuły higieniczne i środki czystości (m.in. pieluchy, chusteczki nawilżające, podpaski), mydło, szampon, artykuły spożywcze o długim okresie przydatności do spożycia, m.in. mąka, kasza, ryż, cukier, mleko w proszku, konserwy, herbata, kawa. Dla broniących miast w Ukrainie – przede wszystkim: krótkofalówki, kamery termowizyjne, męska bielizna termiczna.

wymienia Wochowska

UWAGA! Inne artykuły nie są w tej chwili potrzebne. Jeśli Państwa firma, instytucja, placówka chciałby włączyć się do akcji i zaproponować miejsca gdzie mógłby zaparkować autobus można zgłosić to mailowo na adres kontakt@kmplock.eu Dodatkowo KM – Płock uruchomi stacjonarny punkt zbiórki, na terenie bazy przy ul. Przemysłowej 17. Punkt będzie czynny całodobowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.