Pijany 51-latek za kierownicą, w samochodzie znajomi

Pomimo policyjnych apeli o trzeźwość, nadal wielu kierowców decyduje się wsiąść za kierownicę pomimo spożywanego wcześniej alkoholu. Przykładem tego jest 51-latek, którego zatrzymał do kontroli dzielnicowy z posterunku w Bodzanowie. Mieszkaniec powiatu miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Podróżował oplem wraz z towarzystwem, które nie powstrzymało go od jazdy, dając tym samym przyzwolenie na stwarzanie zagrożenia nie tylko dla siebie ale i dla innych użytkowników drogi.

Każdego tygodnia na drogach regionu płockiego policjanci zatrzymują do kontroli nietrzeźwych kierowców. Nierzadko w samochodzie prowadzonym przez pijanego jest pasażer. Towarzysz podróży trzeźwy albo pijany, ma świadomość, że samochodem kieruje pijany kierowca, przez co godzi się na powodowanie zagrożenia dla siebie i innych.

Przykładem takiej sytuacji jest wczorajsza kontrola drogowa przeprowadzona przez policjantów z posterunku w Bodzanowie. Dzielnicowy w Nowym Miszewie zatrzymał do kontroli osobowego opla, za kierownicą którego siedział 51-letni mężczyzna. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że ma on 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wraz z nim podróżowali inni mężczyźni, którzy nie zareagowali i nie powstrzymali nietrzeźwego kolegi przed kierowaniem pojazdem. Pasażerowie tym samym dali przyzwolenie na stwarzanie zagrożenia nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników drogi.

51-letni mieszkaniec powiatu za swoje zachowanie poniesie konsekwencje. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa.

Płoccy policjanci przypominają i apelują !

Każda ilość wypitego alkoholu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka, a z pewnością ma wpływ na kierujących. Alkohol pogarsza ich koordynację ruchową, wzrokową, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. To sprawia, że kierowca na drodze może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo, nie tylko dla siebie ale i dla innych użytkowników drogi.

Jeśli zauważysz nietrzeźwego kierowcę na drodze, którego zachowanie świadczy, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka odurzającego – nie bądź obojętny, reaguj i powiadom o tym Policję! Zawsze pamiętaj o własnym bezpieczeństwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.