Płocczanie, którzy przyjęli uchodźców mogą już składać wnioski o świadczenie

Mieszkańcy Płocka, którzy przyjęli pod swój dach uchodźców z Ukrainy mogą otrzymać rządowe dofinansowanie w wysokości 40 zł dziennie za osobę. Wnioski mogą składać w punkcie przy pl. Dąbrowskiego 4.

Świadczenie będzie wypłacane Polakom, którzy zapewniają Ukraińcom bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie. Nie jest przyznawane na stałe, będzie obowiązywało przez 60 dni. W szczególnych przypadkach okres ten może zostać wydłużony. Pieniądze są wypłacane z dołu za już udzielone wsparcie.

Warunkiem otrzymania środków jest złożenie wniosku. Urząd miasta na jego rozpatrzenie ma 30 dni. Przyznanie świadczenia może być uzależnione od weryfikacji warunków, w których przebywają uchodźcy. Jeśli bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie zapewnia jednostka organizacyjna, osoba prawna albo przedsiębiorca, wojewoda ma prawo zdecydować o podniesieniu kwoty dofinansowania. Może nastąpić to również w przypadku, jeśli obywatele Ukrainy byli objęci wsparciem przed dniem wejścia w życie ustawy, czyli 16 marca.

Wnioski mieszkańców Płocka są przyjmowane w punkcie przy pl. Dąbrowskiego 4. Jest on czynny w godzinach pracy urzędu, od poniedziałku do środy w godz. 7:30 – 15:30, w czwartki 8:30 – 17:30, piątki 8:30 – 15:30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.